1978 yılında Gaziantep de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Gaziantep’te tamamladım. 1998-2002 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünde öğrenim gördüm ve 2002 yılında bölüm birincisi olarak mezun oldum. 2004 yılında Gaziantep Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalında Yüksek Lisansımı tamamladım. 2004 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Zootekni Ana bilim dalında Hayvan Besleme Dalında doktora eğitimime başladım. Doktora eğitimimde kanatlı hayvan besleme ve ruminant hayvan besleme üzerine dersler aldım. Ders aşamasını, yeterlilik ve yabancı dil aşamasını başarı ile tamamladım. Şu anda doktoramın tez aşamasındayım. Doktora eğitimim sırasında 2006 – 2007 yılları arasında Varşova Tarım Üniversitesi (Szkola Glowna Gaspodariswa Wiejskiego – Warsaw Agriculture University) / Polonya’da araştırmacı öğrenci olarak bir yıllık eğitim gördüm. Bu süreçte Birleşmiş Milletler Dünya Tarım Örgütü (FAO) Polonya temsilcisi olan Dr. Elżbieta Martyniuk’dan referans mektubu almaya hak kazandım.

Hayvancılık sektöründe uzun yıllar boyunca Türkiye ve Dünyanın önde gelen firmalarında; Yem sektörü Türkiye Satış ve Pazarlama müdürlüğü, Türkiye Teknik müdürlüğü, Yem katkı sektöründe Güney ve Doğu Anadolu bölge müdürlüğü ve bölge bayilikleri, Tarım makineleri sektöründe Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölge temsilcilikleri, dezenfektan sektöründe Türkiye Distribütörlüğü ve bölge bayilikleri gibi aktif görevler üstlendikten sonra 2018 yılından bu yana Profesyonel olarak Ruminant hayvan çiftlikleri, yem katkı firmaları ve yem fabrikalarına danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

Evliyim ve bir çocuk babasıyım. Gaziantep şehrinde ikamet etmekteyim. Elektro gitar, klasik gitar çalmaktayım ve Group Extreme adında bir müzik grubum var.